Yücel Faruk Şahan

Yücel Faruk Şahan

"Kodlama bilmiyorum ama girişim fikrimi hayata geçirmek istiyorum" diyorsanız sizlere danışmanlık sağlayabilirim.

Yücel Faruk Şahan

2013 yılında Amerika'da şahit olduğum "Citi Bike" konseptinin beni derinden etkilemesi ile önce inovasyon ardından da startup dünyası ile tanıştım. İçimdeki bu heyecanı bastırmak adına yeni fikirler bulup bunları geliştirmeye başladım. Dokuz Eylül Girişimcilik Akademisi, İtü Çekirdek, CaseCampus, Uluslararası Girişimcilik Merkezi, UC Berkeley ve Draper University'de girişimcilik eğitimleri aldım, harika insanlarla tanıştım.
Peerket girişimi ile Yeni Fikirler Yeni İşler, İtü Çekirdek ve Draper University hızlandırma programlarına katılma şansı elde ettik; Growth Circuit'ten 400.000 USD değerleme ile bir tohum yatırımı da aldık. Süreç boyunca; ekip kurma, ekip dağıtma, yeniden ekip kurma, ürün geliştirme ve ürün pazar uyumu konularını birinci elden tecrübe etme imkanı buldum. 
Sonra girişimlerin kurucu ortak bulmalarını sağlayan Tinder benzeri bir mobil uygulama yaptık; buradan da ürün geliştirme konularında güzel deneyimler edindim. Son olarak da sıfır kodlama ile 3 günde bir mobil uygulama yaptım yalın girişim kavramını daha iyi anlatabilmek için. 
Yazılımcı olmadan yazılım fikri olanlara, sadece teknik kurucu ortakları olan erken aşama girişimlerle sohbet ediyorum yıllardır; mentorluk da diyebilirsiniz :) Şimdi ise Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ve Girişim Fabrikası'nda startuplara destek oluyorum. 

BANA NELER SORABİLİRSİNİZ?

 • GİRİŞİMCİLİK >
  • Yeni bir girişim için ekibimi nasıl kurmalıyım?
  • Yazılımcı olmadan nasıl ürün geliştirebilirim ?
  • Kodlama yapmadan ürün çıkarabilir miyim ?
  • İş Modelini nasıl doğrularım ?
  • Yatırımcı sunumunu nasıl hazırlarım ?

    

Görüşme öncesi sorularınızı sormak ve görüşme detayını konuşmak için ücretsiz mesajlaşabilirsiniz.
0 Kredi / MESAJ

Randevu Al

30 DK Telefon Görüşmesi

80 80 Kredi
Süre 30 Dk.

Girişimciliğe Yolculuk

60 dakikalık görüntülü görüşme ile erken aşamaki girişimlerin sorunlarına birlikte bakabilir, başarıya gitmeyen yolları birlikte tespit edebiliriz.
150 150 Kredi
Süre 60 Dk.