Melih Marangoz

Melih Marangoz

Girişimciler İçin İş Geliştirme & Pazarlama,İş fikirlerinizin sürdürülebilir ve rekabetçi birer iş modeline dönüştürülmesinde 5+ yıllık tecrübemi aktarabilirim.

Melih Marangoz

İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresince özellikle e-ticaret, mobil uygulama ve sosyal medya platformları üzerine onlarca girişimcilik iş modeli hazırladım. İTÜ Çekirdek, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Vakfı ve diğer özel kuruluşlara ait girişimcilik programlarında proje hazırladım ve eğitim aldım.
Pazarlama ve iş geliştirme uzmanı olarak bir perakende markasında 2+ yıl çalıştım.
AnalyticaHouse’da İş Geliştirme ve Proje Yönetimi Yöneticisi olarak çalışmaktayım.
İŞ FİKRİNDEN İŞ MODELİNE
Günümüz teknoloji girişimcilerinin, müşteri ve pazar stratejisinden önce ürün ve hizmetlerini üretmeye odaklandıkları görülmektedir. İyi bir ürünün her zaman satacağı ve pazarlama faaliyetlerinin satış aşamasında başladığı yanılgısı, yüksek potansiyele sahip girişimci ekiplerin başarısız sonuçlar almalarına yol açmaktadır.
Girişimcilikte iş geliştirme ve pazarlama faaliyetleri, iş fikirlerinin sağlam temellere oturtularak bir iş modeline dönüştürülmesinde kritik öneme sahiptir. Her şeyden önce, iş fikrinin hangi pazardaki hangi soruna çözüm getirdiği; önerilen çözümün rakip ve ikame çözümlerden farkı, nitel olarak tanımlanmalı; iş fikri teorik olarak kanıtlanmalıdır. Yapılan tanımlamalar doğrultusunda ulaşılabilecek hedefler ve kabul edilebilir maliyet, bir plan dahilinde belirlenmeli ve yatırım kararı verilmelidir. Son aşamada ise, ürün ve hizmet tasarım sürecine temel oluşturacak stratejiler, iş geliştirme ve pazarlama bakış açısı ile oluşturulmalıdır.

BANA NELER SORABİLİRSİNİZ?

İş fikrimi nasıl geliştirebilirim?
İş modelimi nasıl oluşturacağım?
Gelir modelim ve fiyatlandırmamı nasıl kurgulamalıyım?
Ürünümü / Hizmetimi kime ve nasıl satacağım?
Farklılaşma ve rekabet stratejimi nasıl oluşturacağım?
Marka stratejimi nasıl belirleyeceğim?

Görüşme öncesi sorularınızı sormak ve görüşme detayını konuşmak için ücretsiz mesajlaşabilirsiniz.
0 Kredi / MESAJ

Randevu Al

30 Dk Telefon Görüşmesi

125 125 Kredi
Süre 30 Dk.

İş Geliştirme

İşi fikrinizi oluşturmak için ve iş geliştirme süreçlerinizi planlayacağımız 60 dakikalık görüntülü görüşme paketi
300 300 Kredi
Süre 60 Dk.