TEDx Konuşmaları Neden Etkili?

Sanatografi 0/5
22.03.2021
Online
13:00
50
375 ₺ / 375 Kredi
Kod ile Giriş

Eğitim İçeriği

Fikirler dünyayı değiştirebilecek kadar güçlüdür. İyi bir konuşmacı tarafından ortaya konan cesur bir fikir dinleyiciler için ilham verici olabilir tabii ki doğru bir kurgu ve metodolojiyle. Yeni çağda sunumlar bir şey öğretecek olması sadece başlangıçtır. Dinleyicilerin ruhuna dokunacak bir sunum duygusal, yeni ve akılda kalıcı olmalıdır.

Etkinlik Akışı

Eğitim Öncesi: Kısa Ön Okuma ve Anketler (%10)

Eğitim Sırasında: Etkili Bir Sunumun Kurgusu ve Metodoloji (%90)

Eğitim Sonrası: İleri Okuma ve Dökümanlar (%90+)

Değer Önerileri:

Değerli ve zihinlerde yer eden bir sunum yapabilmek için katılımcılarla 9 adımla etkili bir sunum tasarlayabilmeleri için ipuçları sunulacak. Katılımcılar iyi bir sunum yapabilmeleri için en önemli etmenlerden olan hikaye anlatıcılığı, dinleyicilere anlatan değil sohbet eden bir sunum oluşturmaları, dinleyicilerin konsantrasyon sürelerini doğru yönetmeleri ve kendi tarzlarını yansıtabilmeleri için bilgiler paylaşılacak.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

Kurum içi, kurum dışı sunumlar yapan ve sunum yapma ihtimali olan, ayrıca kendi ekip içi toplantılarında rol alan katılımcılara yöneliktir. Bu eğitim, katılımcılara birebir görüşmelerinde iletişim ve ikna gücü anlamında bireysel gelişimi hedefleyen kişiler için de uygundur.

Bu Eğitime Neden Katılınmalı?

İyi kurgulanmış bir plan her zaman daha kolay çalışır. Etkili sunum için temel yetkinliklere sahip kişilere yeni bir soluk getirerek dinleyicilerin duygu ve konsantrasyon yönetimi gibi yeni nesil, cazibesi yüksek sunular yapmak isteyen kişiler için dünyanın en popüler sunum metodolijisini iş hayatlarına entegre edebilecektir.

Etkinlikten Edinilecek Kazanımlar:

Topluluk önünde konuşmak bir sanat biçimidir. Bu sanat biçimini beraber çalışırken içeriği çok farklı bir sunum tasarlamayı öğrenecek, bilgi sunmanın yeni yüzü ve cesur tarzıyla tanışacak, sunumlarda ya da ekip için toplantılarda dinleyicilerin ruhları dolduracak ve duygularına dokunacaksınız. Kontrol tamamen sizede sunumlar kurgulayıp, hayata geçirebilmeleri için interaktif bir eğitimle tanışacaksınız.

Bu Eğitimde Cevaplanacak Bazı Sorular:

Zorla dinlenilen ve sıkıcı bir konuşmacı olmamam için neler yapmalıyım?

Sunumda feciyim, hangi pratik ipuçlarıyla hızlı bir gelişim sağlayabilirim?

Topluluk önünde konuşmanın en önemli sırları nelerdir?

Etkili bir sunumda hikaye ve alıntılar ne kadar önemlidir?

Akılda kalıcı bir sunum maksimum kaç dakika olmalı?

Neşeli ve ağızları açık bırakacak bir sunum nasıl yapabilirim?

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler